ЗВІЛЬНЕННЯ ОРЕНДАРІВ ВІД СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ У ТРЦ - Synegor Law Firm

ЗВІЛЬНЕННЯ ОРЕНДАРІВ ВІД СПЛАТИ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ У ТРЦ

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» установлено з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. N 215 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 заборонено з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р. № 239 карантин продовжено до 24 квітня 2020 р.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 291 карантин продовжено до 11 травня 2020 р.

 

Враховуючи вищевказані Постанови Кабінету Міністрів України в період з 17 березня по 11 травня 2020 р. заборонена діяльність суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

 

Таким чином, з 17 березня по 11 травня 2020 р. орендар не може використовувати приміщення, отримане в користування по Договору оренди.

Відповідно до пункту 6 статті 762 Цивільного кодексу України наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає.

Відповідно до пункту 14 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України Встановити, що на час дії відповідних обмежувальних карантинних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), обставинами, за які наймач (орендар) не відповідає відповідно до частини другої статті 286 Господарського кодексу України, частин четвертої та шостої статті 762 Цивільного кодексу України, також є заходи, запроваджені суб’єктами владних повноважень, якими забороняються певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна, або заходи, якими забороняється доступ до такого майна третіх осіб.

 

Таким чином, вказані положення роз’яснюють правила скасування орендної плати на час карантинних заходів та закріплює, що від орендної плати будуть звільнені наймачі, які не могли використовувати майно в силу обставин, за які вони не відповідають.